Stresi sht shpallur fituesi i “Big Brother VIP Kosova”, reperi, i cili ka qndruar pr 103 dit n shtpin e famshme, doli fitues n edicionin e par t ktij reality show.

Ai ishte n gar me katr konkurrent t tjer finalist: Xhuli Nurn, Vedat Bajramin, Artan Thain dhe Mbresa Hajrullahun. Artisti i njohur fitoi mimin e madh prej 200 mij eurosh, ku nga 10 mij euro shkojn pr secilin finalist.

Banort e par q u eliminuan nga gara ishin Mbresa Hajrullahu dhe Artan Thai, e n fund gara u zhvillua mes Stresit dhe Vedatit.

Pas fitores s madhe, Stresi ka marr urime t shumta mirpo nj prej tyre ishte nga personi i tij i zemrs, Keisi. Edhe pse t ndar, ajo ka treguar se sht fansja e tij numr 1. Prmes nj instastory, ajo ka treguar se sht krenare me arritjen e Stresit.

Nuk kishte si t ndodhte ndryshe. Krenare dhe e lumtur pr ty,-shkruan Keisi, teksa shihet se ka qn duke ndjekur t gjith finalen live.

Kujtojm se Stresi e ka prmendur shum her Keisin brenda shtpis, madje sht shprehur se dshiron t rikthehet me t. Nuk dihet nse raportet mes tyre do rikthehen si m par apo jo.