Gazetari i njohur Blendi Fevziu, sht prballur s fundmi me nj situat aspak t kndshme, ku nj burr n Brazil me foton e tij krkon t gjej grua.

Nj mjek nga Brazili, e ka njoftuar se identiteti i tij po keqprdoret nga dikush n Brazil, i cili shtiret si i pasur dhe krkon grua.

Blendi ka publikuar edhe profilin e mashtruesit, madje ai ka krijuar edhe nj pasaport dhe mjete identifikimi.

Prshendetje Blendi. Un jam brazilian, mjek obstetr dhe gjinekologu. Po ju kontaktoj pr tju informuar se fotot dhe imazhi juaj prdoret si nj burr fallco pr t vjedhur femra braziliane. Nna ime ishte nj nga viktimat. Banditt kan marr foto nga Instagrami juaj duke ndryshuar emrin. Ata shtiren si nj i vetumar i pasur q po krkon pr grua. Tani do tju tregoj fotot q i drguan nns sim, shkruhet n mesazhin q mjeku i ka drguar Blendi Fevziut./abc