Moderatori shqiptar Blendi Fevziu ka njoftuar se ka shkuar në Hagë ta vizitoj ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po akuzohet për krime lufte.

Fevziu përmes një video në Facebook ka njoftuar për vizitën e tij duke thënë se në Hagë po qëndrojnë disa nga luftëtarët e lirisë së Kosovës.

“Nje vizite ne Hage per te takuar drejtuesin politik te UÇK – se. ish Presidentin dhe ish Kryeministrin e Kosoves Hashim Thaci. Bashke me te pas kesaj bere jane edhe disa nga luftetaret shqiptare per lirine e Kosoves”, tha Fevziu.