Xhesika Polo sht nj kngtare kaq shum e dashur pr publikun. Ajo ka br nj deklarat s fundmi pr Natn me Aulonn, ku edhe ka zbuluar hatrmbetjen me Vera Grabockn dhe Alketa Vejsiun.

E kam prekur kt pjes edhe n momentin q u b festivali, nuk mendoj q kam marr trajtimin q mendoj se meritoja nga produksioni i X Factor. Ai vit ka qen viti q e mori Vera produksionin e Knga Magjike e meq m ftoi Alketa pr nj takim, m pas u hap edhe tema e festivalit. Dhe ajo m tha bj nj kng. Un e bra kngn dhe mori mim t par n nj festival n Maqedoni. Dhe nuk u futa Pash listn dhe pash q nuk ishte emri im. Un e mora Alketn n telefon me t gjith t drejtn e ksaj dhe ata ma hodhn n kosh kt investim q un bra me gjak e me mund, theksoi ajo.

Mirpo, Xhesika Polo ka folur m hert edhe pr pjesmarrjen e saj n Knga Magjike.

A pretendon ajo fitoren e festivalit?

sht ky tregu jon i shmtuar q na komplekson, sikur po ta komplimentojm kolegun.. sht nj lloj kompleksi q dhe mua m sht krijuar n nj far mnyr sidomos nga Knga Magjike Nse gjykojn objektivisht, si material muzikor, duke hequr do lloj gjje, m k qejf mua si Xhes apo jo, un mendoj se kjo kng meriton shum. Meritokracia nuk sht n ditt e saj m t mira, por kolegt e kan treguar se kan ditur t m vlersojn. Nse publikut i plqen knga, un e kam fituar mimin. Nse kolegve i plqen knga, u lutem t m votojn pa asnj kompleks, apo pa nevoj pr t br qoka.