Aktori i humorit Albano Bogdo ka rrfyer eksperiencn e vshtir q ka kaluar me problemet e shndetit mendor, si u diagnostifikua dhe si vendosi t kurohej.

Bogdo tha se kishte pasur vshtirsi n diagnostifikimin e duhur, pasi mjekt dyshonin se mund t kishte probleme t zemrs, pr shkak t rrahjeve t larta.

Ai m pas tregoi se si sulmi i panikut u b aq i paprballueshm sa q disa her kishte braktisur skenn e Apartamentit 2XL. Bogdo tha n emisionin Opinion se vendosi t vizitohej te nj psikiatr, pa marr parasysh fare se far mund t flisnin njerzit.

Kisha atak paniku, n gjendje aq t keqe sa q disa her kam ikur nga shfaqja Apartamenti 2XL. Shkoja n spital dhe m vizitonin pr probleme me zemrn, gjendrn tiroide, i kisha t rrahurat 120. Nj dit isha aq keq dhe shkova te psikologia, m dha disa ilae me baz bimore, m bri m keq. Kur do dilja n shfaqje, m thirrn emrin Albano Bogdo.

N vend t dilja n sken, ika shkova n spital. Ma gjeti nj farmaciste, m tha ti ke panick atack si djali im, me dha nj kokr benzodiazepin q fjeta i qet se kisha tre dit pa gjum. M dha numrin e nj psikiatri. N nesrmen shkova menjher, as nuk e kisha problem fare se far do thoshin njerzit. M dha disa ilae, kisha atak paniku, depresion dhe BPD. Pr tre muaj isha i qet, tashm m rikthehet ndonjher por kshtu ndodh, u shpreh Bogdo.