Reperi nga Ferizaji, Getoar Aliu- Getinjo,  njihet për karakterin e tij mjaft të hapur.

Ai ka një personalitet mjaft të qiltër dhe merë vëmendje duke mos pasur komplekse ku shpesh herë shfaqet edhe me shaka të ndryshme.

Së fundi, ka postuar një InstaStory ku fytyra e tij dukej quditshëm, shkruan “Kosovarja”.

Në këtë imazh kishte vendosur “filtër” i cili i kishte deformuar fytyrën dhe që dukej si një personazh përrallash.

Ndryshe, artisti ka kohë që nuk ka sjellue projekt të ri muzikorë por qe mbrëmjet nuk ka të ndalur më vende të ndryshme jasht kosovës krahë vëllaut të tij, Mozzik.