Balerini dhe koreografi Ilir Shaqiri, ishte fituesi i edicionit t par t BBV. Gjat nj interviste i pyetur nse do ti rikthej srish asaj aventure duke u br pjes e BBV2, Shaqiri tha se do t futej brenda, ndrsa nuk la pa thumbuar vllezrit Veshaj, duke thn:

Do futesha, por do doja q t ndrroheshin vllezrit.

Iliri u shpreh se ka par skee dhe imitime q i kan br npr emisione, referuar atij t Donaldit, t cilin e sfidoi publikisht q t rifutet me t n BBV2.

Opinionist jo sepse nuk kam qejf t analizoj t tjert jasht mureve, nse do m thonin hajde se ka ardhur dikush tjetr q do t t sfidoj mund t thoja po. M kan imituar shum npr programe, kam par disa skee. Por n fakt kan imituar vetveten duke u prpjekur t ulin Ilirin. Un ju them nse doni pr BBV2 hajdeni dhe futemi prap brenda n shtpi, ka thn Ilir Shaqiri.