Teksa t gjith n shtpi e sulmojn duke thn se sht sekretari i Kiars, Luizi ditn e sotme ka br deklaratn q shumica e shqiptarve me zor po e prisnin.

Gjat nj bashkbisedimi me banort e shtpis, Luizi sht shprehur se nuk do t ndrhyj m n bisedat e Kiars me konkurentt e tjer.

Duke prforcuar m tej at q ai tha, Luizi theksoi se ajo sht e zonja e vetes dhe nse do t ket nevoj pr ndihmn e tij mjafton tja krkoj.

Reagime t shumta ka pasur n rrjet lidhur me sjelljen e kngtarit ndaj Kiars.

T shumt jan ata ndjeks t cilt shprehen se Luizi duhet t distancohet sadopak nga moderatorja dhe mos qndroj gjat gjith kohs si adra e saj mbrojtse.

Pjes nga biseda:

Luizi:T flas vet, t bj far t doj vet. Ndihm pr mua ska”.

Efi:Mir bn o burr se nga nj an shum je munduar”.

Luizi: “Boll e zonja e vetes sht, t bj far t doj. Mua ktu m ka. Kur t jet n siklet vetm t m bj nj shikim. Pr sa koh nuk ka nevoj pr mua ti bj ball vet. Ska pasur nevoj pr mua ndonjher, edhe mos past o Zot. Un nuk jam sekretari i Kiars”.