Qndrimi i Kiars n Big Brother Vip sht cilsuar nga shum si merit e Luizit dhe marrdhnies q ata t dy kan krijuar. Shpesh ifti ka dgjuar komentet t tilla si Kiara e shfrytzon Luizin pr loj dhe n nj bised t fundit kjo fraz sht prdorur nga vet Kiara.

Biseda:

Luizi: Deri kur jemi bashk?

Kiara: Deri n finale.

Luizi: Po pastaj?

Kiara: Pastaj shohim.

Luizi: Pr loj po m shfytzon?

Kiara: Po.

Moderatorja ka qeshur pasi e dha kt prgjigje, si pr t sqaruar q e tha me shaka, por Luizit nuk iu duk aspak pr t qeshur.

Kujtojm se n nj bised t br disa dit m par, Luizi i tha Kiars me bindje se ata t dy do t jen finalist n Big Brother Vip, madje shprehu dshirn q fituese t jet partnerja e tij.

Un dhe ti jemi n finale dhe e fiton ti. Dua t ta jap ty Big Brother-in se t dua, e meriton. E di pse nuk e fitoj un? Sepse nuk jam imazhi i duhur q i duhet shqiptarve. Shqipria ka nevoj pr brishtsi, dashuri, mblsi, nuk jam un pr kt pun-tha Luizi.

Kiara u prgjigj duke buzqeshur, teksa iu drejtua Luizit me fjalt: far pate more?, duke ln t kuptohet se e mori m shum si batut at q tha Luizi sesa dika serioze.