Lidhja e ifit mes Kejsit dhe Kristit ka sjell prplasje mes banorve, pr shkak t ndrhyrjes s tyre n marrdhnien e iftit prmes fjalve dhe mendimeve t tyre.

Kan qen kta q i indimidonin te Keisi, se sdua tua them emrat. Ndoshta edhe pr interesat e tyre, pa e ditur se vran nj shpirt jasht, q isha un, tha Sabiani.

Ai u shpreh se sht ndjer shum i lnduar nga sjellja e banorve ndaj marrdhnies s Keisit dhe Kristit, dhe ishin fjalt e tyre dhe situata q rrodhi q e bri t futej n Big Brother.