Nj zarf i bardh hyri ditn e sotme n shtpin e Big Brother VIP Albania i cili sqaronte lojn siameze pr banort, t cilt mbrmjen e kaluar nisn jetesn n ifte, si nj trup i vetm. N zarf thuhej se bluza duhet t hiqet vetm kur banort shtrihen pr t fjetur dhe kur ata futen n tualet. N rast se njri prej dyshes, dshiron t shkoj n tualet natn, ather duhet t zgjoj partnertin, t veshin bluzn, t shkojn te dera e tualetit dhe njri prej tyre futet brenda, ndrsa tjetri pret jasht.

Duke veshur srish bluzn, ata do kthehen n shtrat dhe do e heqin srish pr t fjetur. Zarfi specifikon se, n asnj rast tjetr, bluza nuk lejohet t hiqet. Nga ana tjetr, ifti duhet t prdor vetm njrn dor, at q sht ln jasht bluzs, ndrsa dora tjetr duhet t qndroj brenda dhe sht jashtfunksionale.

Edhe n dhomn e rrfimit banort do shkojn dyshe-dyshe, ashtu si jan dhe ata jan t detyruar q ta mbjan sekret bisedn n dhomn e rrfimit, pa e ndar me t tjetr.

Kaluan vetm pak minuta nga leximi i zarfit, i cili shpjegonte rregullat e lojs siameze dhe Armaldo i shkeli ato. Njra prej rregullave, thonte se banort nuk jan t lejuar ta prdorin dorn q sht brenda n bluz, por duhet t vn n prdorim vetm at q sht jasht saj.

Armaldo i cili po jeton si nj trup i vetm me Jorin, mori veshjet pr tu ndrruar n banj dhe pr kt gj prdori t dyja duart. Veprimi i tij zgjati pr disa minuta, duke thyer n kt mnyr rregullat e lojs siameze.

Edhe Luizi i theu rregullat sot. Pasi shoqroi Oltn n banj, lau dhmbt n lavaman dhe pr kt gj, ai prdori t dyja duart. Me njrn lau dhmbt, ndrsa tjetrn e mbshteti n lavaman, gj q u paralajmrua nga Vllai i Madh se nuk lejohej.