ifti i famshm turk, Burak zivit dhe Fahriye Evcen, do t bhen srish prindr. Ata jan n pritje t fmijs s tyre t dyt.

Lajmin e bjn t ditur mediat turke, t cilat raportojn se aktorja sht srish shtatzn. Ndonse ifti nuk e ka konfirmuar ende publikisht lajmin, Gazete Magazin raporton se Evcen sht n tremujorin e par t shtatznis.

Dyshja u bn prindr pr her t par n vitin 2019. Ata mirpritn n jet nj djal me emrin Karan. ifti, miqsia e t cilave nisi n xhirimet e serialit alkuu, u shndrrua n dashuri, u martuan n vitin 2017. Buraku i b i famshm n Shqipri me rolin e Kemalit n serialin Kara Sevda (Dashuri e pafund).