Prej disa ditsh n mediat roz, qarkulloi nj lajm, ku thuhej se kngtari Redon Makashi ishte fejuar me koreografen Rexhina uko.

Fillimisht, qarkulloi nj video teksa ajo shfaqej me nj unaz n dor pran kngtarit. Rexhina pranoi se gjithka ishte e vrtet, ndrsa Redoni nga ana tjetr e mohoi, duke u shprehur se nuk e njihte fare.

Mirpo, n nj reagim tjetr, mbrmjen e djeshme, Makashi deklaroi pr Goca dhe Gra: Fejesa sht dika shum e madhe pr mua. Personi q sht folur e njoh, por nse do t kishte dika do t dilte nga goja ime. U trombetua pak si shum.