21 Nëntor 2021
15:55

Denis Hakanaj

Është mbyllur 1-0 pjesa e parë e ndeshjes së Premier League mes Manchester City dhe Everton.

Goli që ka zhbllokuar ndeshjen ka ardhur në minutën e 44-t.

Sterling ka finalizuar në mënyrë perfekte asistin e mrekullueshëm të Joao Cancelo-s.