14 Tetor 2021
16:53

Denis Hakanaj

Lajmi i ditës për shtypin anglez është rinovimi i Phil Foden me Manchester City.

Ylli anglez pritet të rinovojë me Qytetarët për gjashtë vitet e arshëm.

21-vjeçari është padyshim mes yjeve më premtues të futbollit anglez dhe i futbollit ndërkombëtar.

Guardiola e ka treguar më parë që çmendet pas tij dhe e gjithë Anglia e konsideron liderin e ardhshëm të Tre Luanëve.

Rinovimi gjashtëvjeçar i kontratës do të sjellë edhe një rritje të ndjeshme të rrogës për lojtarin, i cili do të fitojë 50 milionë sterlina në total (rreth 60 milionë euro).

Tani pritet vetëm zyrtarizimi i marrëveshjes.