Mbrmjen e djeshme u lexua zarfi i zi, ku n prmbajtje kishte dnimin e tre banorve: Luizit, Armaldos dhe Kristit. Shkak u b fikja e mikrofonave dhe hyrja e tyre n tualet pr disa sekonda.

Gjat prime-t Luizi pranoi se e gjitha ishte e llogaritur nga ai duke e konsideruar si nj hakmarrje ndaj Armaldos dhe Kristit.

Mirpo opinionistja Zhaklin Lekatari dhe nj pjes e banorve kishin mendim ndryshe nga Luizi, duke u shprehur se nuk qe e llogaritur nga ai por ishte dika e rastsishme n t ciln ai donte t merte meritat dhe t dukej si strateg.

Luizi nga ana tjetr shtoi se e njjta situat ka ndodhur dhe n Big Brother Kanada nga Kevin Jacobs.

Me ta zbuluar kt, shum fansa t Luizit i kan komentuar n profil kanadezit se si Luizi po frymzohet nga ai.

Nisur nga komentet e ndjeksve, Kevin u pa mjaft i habitur aq sa bri nj reagim publik duke falenderuar fansat e Luizit pr komentet e shumta dhe duke e konsideruar kt t fundit si nj gjeni.

Mirpo brenda pak orsh pas reagimit t kanadezit, dika e papritur ka ndodhur n rrjetin e tij social, Instagram.

Kevin ka fituar plot 10 mij ndjeks. Ai kishte 10 mij t till ndrsa tani ka shkuar n 22 mij ndjeks.