Pershendetje si jeni! Produksioni i ka zgjedhur 4 finalistet qe tani por te gjithe te tjeret jane per garniture qe te mund te shtyhet cdo gje dhe qe te krijohen debatet e nevojshme per te rritur audiencen.

Ky eshte mesazhi qe ka dale nga brenda Big Brother dhe qe Televizioni-24 ka mundur qe te siguroje nga Top Channel. Ne fakt, loja ne fund do te jete mes 4 personazhesh mes te cileve dy do te mbete dhe do te jene Olta dhe Luizi

Nese gjerat shkojne ashtu si duhet te shkojne dhe te mos kete me probleme ne vazhdim, ne finale do te shihni Luizin, Olten, Dea Mishel dhe Kiara. Maestro i ka shpetuar disa here eliminimit por sepse garnitura e futur me te rinjte eshte per te shtyre emisionin.

Plani eshte bere dhe ne fund cmimi do te rritet serish per te kapur shifren fillestare. Ka nje gare te forte mes Oltes dhe Luizit qe ka nisur qe ne fillim dhe te dy e dine kete skenar, ashtu si e dine dhe qe kushdo qe futet eshte thjesht kalimtar aty per te krijuar situata me protagonistet e tjere.

Big Brother eshte futur ne muajin e katert ne fakt tashme dhe sigurihst qe baza e zgjedhur ne fillim do te mund te vazhdoje deri ne fund. Vjet ishte nje perjashtim me Einxhel qe u dallua shume e forte, por sivjet ate rol se ka mare dot askush, vazhdon mesazhi.