Ronela Hajati natn e sotme prfaqsoi Shqiprin n festivalin m t madh t kngs Eurovision mirpo edhe pse ishte e para q hapi natn, nuk ka mundur t shkoj n finalen e madhe t Eurovision 2022 n Torino t Italis.

Ronela ka performuar kngn Sekret.

E veshur e gjitha me roz dhe e shoqruar nga katr balerin dhe koreografja e njohur, Klaudia Pepa, artistja ka br nj performanc shum t nxeht, e cila sht pritur shum mir nga publiku, por q nuk ka mundur t arrij dot finalen.