Fan Club kt t diel n Top Channel me moderatore Megi Pojanin ishte me plot dinamizm dhe rrfime ekskluzive duke zbuluar detaje t reja pr banort e shtpis s Big Brother Vip 2.

Deklarata e Luizit, q pranoi se gnjeu pr smundjen n BBV, duket se ka ngjallur paknaqsi n komunitetin e noterve.

Dy noter shum t njohur, Artan Treska, ish-kryetar i Dhoms s Noterve t Tirans dhe Fatmir Laej, nnkryetar i Dhoms Kombtare t Noterve, kan reaguar ekskluzivisht pr Fan Club, duke treguar arsyen se pse Luiz Ejllit i sht hequr licenca e noterit n vitin 2021 dhe hedhin drit pr her t par pr mnyrn se si Luizi e ka prdorur kartn e smundjes edhe m hert.

Sipas avokatve, prmes nj krkese zyrtare, Luizi ka krkuar lek nga Dhoma e noteris dhe ka prfituar nj fond prej 2 milion leksh t vjetra.