do familje shqiptare po prjeton dhimbjen e familjes Avdia q ditn e djeshme humbn vogelushen e tyre 7 vjeare.

Nj reagim i fort ka ardhur dhe nga kngtarja e njohur, Aurela Gae, e cila i sht bashkuar dhimbjes dhe i ka shprehur ngushllime familjarve t vajzs q u vra nga paprgjeshmria e efektivit t policis, Arjan Tase, i cili goditi pr vdekje me skaf t miturn teksa ishte duke u lar n breg t detit.

Gae me shkrimin e saj ka prlotur t gjith pasi me fjalt e saj ka prshkruar dhimbjen q Joanda ndjehu n ato momente.

MA, ba po shkoj n breg t detit. Uji sht i kristalt. Ju premtoj se do vij shpejt. E keni par sa i bukur sht deti? Oh sa m prkdhel fytyrn flladi i ers, guralect m gudulisin dhe dielli m prqafon. Ma, t dua, vij pr pak. Maaa, baaa, dika m goditi n fytyr, mu sul si nj bish, si furtun, a thua se kisha faj? Po un far kam br ma? Shkulmi i gjakut po e heq t kristaltn e ujit, qetsia ledhatuese u godit nga britma. Ba m dhemb, m dhemb. Po shoh drit, nuk dgjoj m asnj z, drita u shua, dhe dhimbja, ma nuk t shoh m, as ty ba. Nuk e kam m dorn njgitur me tnden. Un nuk jam m, po faj pata?, shkruan ajo.