Eni Tare, banori m i fundit i eleminuar nga shtpia e BBV, ishte i ftuar sot n “Pardon My French” me Jonida Alikollin dhe Elona Duron, teksa ndr t tjera ka folur edhe pr rrugtimin e tij n shtpin m t famshme n Shqipri.

Fillimisht ai zbuloi se ka qen nj fans i madh i formatit dhe ka pasur shum dshir t bhet pjes e tij:

“Ka qen Big Brother ku mori pjes Bjordi (q e bri fans). Q nga ai moment mua m hipi dshira dhe doja ta realizoja. U kthye n ndrr pr t qen pjes e nj reality show si BBV.”.

Ndrkoh rrugtimin e tij n reality show ai e prshkroi n kt mnyr, duke treguar edhe arsyet q sipas tij e penalizuan:

“Kam qen pjes e televizionit, jam marr edhe me modeling. Ishte nj terren i fort, luftrash. Nuk arrita t futem dhe un n at luft. Banort prisnin q un t tregoja dika nga vetja ime. U prpoqa q nprmjet disa banorve t tjer, Ronaldos apo Teas, t prcillja t njejtin mesazh te banort q nuk m pyesnin se far bja un, me far merresha.

Loja ime do ishte po e njejt n aspektin e vrtetsis, sjelljes, ajo q do ndryshoja do ishte ky emocioni dhe ky ngurtsimi q m kapi pr shkak t kamerave (po t futej srish) Po t isha futur q n fillim, ndoshta gjrat do ishin ndryshe. Kur jam futur un, ishte nj situat e prqndruar te Luizi, jo te banort e rinj. Kjo m penalizoi sepse ajo situat vazhdoi pr dit me radh. Un nuk kam qen pjes e debateve m prpara dhe nuk mund t flisja.”, tha Eni.