Newcastle po planifikon një merkato përrallorë në janar pas blerjes së klubit nga ane e princit Bin Salaman.

“Do t’i blejë të gjithë”, ka qenë titulli në faqen e parë të përditshmes italiane Tuttosport.

Përveç Conte-s për stolin, princi miliarder duket se ka vënë në shënjestër Chiesa, De Ligt, De Vrij, Kessie dhe Brozovic.