Kozeta Kurti ka zbuluar se do ti jap fund beqaris. Komenti q gazetarja bri gjat gjysmfinales s dyt t festivalit Knga Magjike, e nxori zbuluar at.

Mjaftoi kjo deklarat e daj q moderatori Ardit Gjebrea ti rrmbente konfirmimin se gazetarja do t martohet korrikun e ardhshm.

Pjes nga biseda:

Kozeta Kurti: Dhe q un mos t dukem si gjithmon besnike e mendimeve t mia, pavarsisht se ose nuk kam rn n dashuri q nuk m vjen kjo dashuria kaq e madhe sa i vjen Anxhels, ose

Ardit Gjebrea: Si nuk ke rn n dashuri? M fal pak, a kemi dasm n Korrik?

Kozeta Kurti: E kemi.

Ardit Gjebrea: Deklaruam nj t re pr Kozeta Kurtin! U desh t dilte sonte q n Korrik do kemi dasm!

Anxhela Faber: Mir q e thash un at deklaratn e dashuris, se sdo e kishim marr vesh.

Ardit Gjebrea: Dhe nuk sht thn asnjher, mezi prisja ta thosha. Jeshile pr dasmn, m falni pr Albin.