Kngtarja me origjin shqiptare, Dua Lipa ka prfunduar n gjykat pr nj foto t postuar n Instagram. Fotografi Robert Barbera e ka hedhur n gjyq Duan me pretendimin se kngtarja ka shkelur t drejtn e autorit duke e postuar kt foto pa lejen e tij.

Bhet fjal pr nj foto t br nga Roberti n korrik t vitit 2018 ku Dua shfaqet e veshur me t zeza duke ecur n rrug.

Pa leje ose autorizim nga paditsi, i pandehuri zgjodhi, kopjoi dhe shfaqi vullnetarisht seciln nga fotografit e mbrojtura nga e drejta e autorit t paditsit, thuhet n padi.

Kjo nuk sht hera e par q Dua paditet pr nj foto pasi edhe vitin e kaluar bri t njjtn gj.