Tashm kngtari Luiz Ejlli, konsiderohet si nj nga lojtart m t fort brenda Big Brother VIP Albania, ai ka hyr me nj strategji dhe deri m tani ka br lojra t ndryshme, ku ka prfshir edhe konkurrentt e tjer.

Artisti shkodran futi n kurth Kristin dhe Maestron, duke br q ti thyenin rregullat.

Kjo oi n nj nominim dhe pr kt nga gara e Big Brother dhe mimi i madh u largua Armaldo.

Pas ksaj, kngtari ka pasur nj bised me Oltn, s cils i tha se ia ka arritur qllimit.

Luizi shtoi gjithashtu, se ka synim ti largoj edhe dy banor t tjer nga shtpia, por q nuk ka prmendur emrat.

Dua dhe 2 persona t nxjerr nga shtpia, shtoi Ejlli.

Biseda e tyre u zhvillua pran suits q Vllai i Madh prgatiti pr iftin, Luiz-Kiara.