Marina Vjollca është prezantuesja e njohur shqiptare që ja ka dalë të udhëheq sukseshëm disa formate televizive.

Nga “Top Channe”, ku ishte e angazhuar prej vitesh, kaloj në “Klan TV”, ku gjithashtu nuk i mungoj suksesi.

As jeta private e Marines nuk mbeti jashtë vëmendjes së publikut. Lidhja e martesa e saj me reperin nga Kosova, Getoar Selimi, bëri shumë bujë kudo, shkruan “Kosovarja”.

Marina, është natyrë modeste dhe kjo duket edhe nëse i sheh aksesorët e saj. Kjo unazë e bukuroshes është aë e thjeshtë dhe aq e bukur njëkohësisht.