Manchester United luan ndeshjen e fundit te vitit para ndaljes per shkak te Boterorit dhe kundershtari eshte nga ato te veshtiret, Fulhman United, ne “Craven Cottage” te Londres. Por, gjithcka vendoset mire per djemte e Ten Hag, pasi ne minuten e 14-te do te kalojne perpara me Christian Eriksen.

GOLI I ERIKSEN – VIDEO

Megjithate, Fulhman vazhdon me presionin dhe eshte ne kerkim te golit qe do te vije ne pjesen e dyte me nje futbollist te cilit United nuk i dha besim aq sa duhet dhe pas 2 vitesh ne Old Trafford e shiti: Daniel James.

GOLI I DANIEL JAMES – VIDEO

Daniel James hodhi hapat e parë të karrierës së tij në ekipet e të rinjve të Hull City, ku luajti nga viti 2006 deri në 2014, kur u transferua në Swansea, ku filloi të dallohej me ekipet e të rinjve U-18, U-21 dhe U-23.

Në moshën 19-vjeçare, ai u transferua në huazim te Shrewsbury Town, tani një militant në League One, divizioni i tretë anglez. Pas një sezoni, uellsiani u rikthye në Swansea, ku bëri debutimin e tij me ekipin e parë në ndeshjen e FA Cup të fituar 8-1 kundër Notts County, duke shënuar një gol. Gushtin e ardhshëm ai bëri paraqitjen e tij të parë në kampionat kundër Birmingham.

Talenti i ri vazhdon në procesin e tij të rritjes së shpejtë dhe të vazhdueshme, duke u bërë një peng qendror në tabelën taktike të shahut të Swansea të Graham Potter. Me klubin uellsian, James bëri 38 paraqitje gjatë sezonit, duke shënuar 5 gola dhe duke ofruar 9 asistime për shokët e tij. Për të fituar, në fund të një miqësie të gjatë, është Manchester United i cili siguron paraqitjet e tij për një shifër afër 20 milionë euro.

Me Djajtë e Kuq, James fitoi menjëherë një vend startues, duke ofruar paraqitje të jashtëzakonshme gjatë gjysmës së parë të sezonit. Më 31 gusht 2021 ai u transferua te Leeds Utd qe kete sezon e ka huazuar te Fulham…