Debati mes Olts, Luizit dhe Kristit zgjati rreth 1 or n verand. Olta i tha Kristit se ai nuk ka ndenjur asnjher vetm n shtpi dhe se ka ardhur deri n kt pik t lijs, duke luajtur n kurriz t t tjerve.

Ajo tha se e ka mbajtur ajo n shpatull pr dy muaj Kristin dhe se tani ai ka filluar t shoqrohet me Luizin. Sipas saj, Kristi nuk ka ndenjur asnjher vetm n shtpi.

Luizi i tha Kristit se ai ka dal gjithmon si djal i but dhe shembullor, pasi t gjith luftn n shtpi e ka br ai dhe Olta.

Pas ktij komenti, Kristi i tha Luizit se ai sht i shmtuar, banal dhe vulgar. Kristi shtoi se komentet e mira, i merr sepse i meriton dhe se ai sht model.

Ai shtoi se n krahasim me Luizin dhe Oltn, sht model.