Ed Sheeran, ka ndar nj foto t rrall t martess s tij me nj pamje t tij dhe gruas Cherry Seaborn pr ditlindjen e saj t 30-t, ku Ed postoi nj foto t iftit t shtrir s bashku, me kraht rreth njri-tjetrit.

Dyshja tashm t martuar kan qen t dashuruar q kur ishin fmij, pasi jan rritur s bashku n t njjtin qytet.

Ata rindezn romancn e tyre n vitin 2014 dhe u martuan n nj ceremoni t vogl pes vjet m von.

Dasma e vrtet mes meje dhe Cherry ishte nj mbledhje e vogl, me pothuajse asnj njeri me ne. U b natn n nj dit t rastsishme n mes t janarit, n mes t askundit. Askush nuk e dinte, askush nuk erdhi, ndezm qirinj dhe u martuam, u kthyem dhe pim nj pije”.

M pas ata mirpritn fmijn e tyre t par s bashku, nj vajz t quajtur Lyra Antarctica, n shtator 2020.

Vitin e kaluar, Ed tha se planifikon t heq dor nga turnet e mdha pas ktij, n mnyr q t mund t kaloj m shum koh me Cherry dhe Lyra.

Ai tha se do ta urrente t kalonin 20 vjet dhe t kishte nj marrdhnie t largt me fmijt e tij q sepse ai kishte zgjedhur punn mbi ta.

Ai shtoi: Un mendoj se ka t bj me gjetjen e ekuilibrit me kt dhe mendoj se ky turne i radhs q po vazhdoj, pasi t mbaroj nuk mund ta shoh veten duke shkuar n turne tjetr prsri kshtu, shprehet ai.