Ed Sheeran është emëruar si sponsori i ri i fanellës për klubin e futbollit Ipswich Town, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Këngëtari, i cili jeton në Suffolk dhe është një fans i Tractor Boys, ka nënshkruar një marrëveshje një vjeçare për të sponsorizuar fanellat e ekipeve të para të burrave dhe grave.

Logoja misterioze në këmisha përmban simbole matematikore dhe fjalën “turne”.

Sheeran tha: “Klubi i futbollit është një pjesë e madhe e komunitetit lokal dhe kjo është mënyra ime për të treguar mbështetjen time”.

Ai shtoi: “Unë gjithmonë i kam shijuar udhëtimet e mia në Portman Road dhe mezi pres të kthehem atje sa më shpejt që mbështetësit të lejohen përsëri në stadiume”.

“Me ardhjen e pronarëve të rinj nga SHBA, sigurisht që do të ketë kohë emocionuese për tifozët e Ipswich, duke përfshirë edhe veten time”, u shpreh Sheeran.

I pyetur se çfarë do të thotë logoja në pjesën e përparme të këmishës, ai shtoi: “Të gjitha do të zbulohen me kohë”.

Sheeran ka një lidhje të gjatë me Ipswich dhe Suffolk në përgjithësi.

Turneu ndarës rekord i yllit të “Shape of You” përfundoi para 160,000 njerëzve gjatë katër netëve në Chantry Park, Ipswich, në gusht 2019, me një këmishë të veçantë të Ipswich Town të ​​shitur për të shënuar ngjarjen.

Vitin e kaluar, ylli i popit bëri një donacion “të rëndësishëm” për një pavijon për fëmijë të Spitalit Ipswich.

Drejtoresha e shitjeve të qytetit, Rosie Richardson, tha: “Ne jemi padyshim të entuziazmuar që Ed ka rënë dakord të bëhet sponsori ynë i fanellave sezonin e ardhshëm.

“Unë kam punuar me Ed dhe ekipin e tij drejtues në iniciativa të ndryshme gjatë viteve dhe i kam mirëpritur Ed dhe të ftuarit e tij në Portman Road për shumë lojëra.

“Ai ka treguar mbështetjen e tij për vendlindjen e tij në shumë mënyra dhe ky është një shembull tjetër i kësaj. Ne shpresojmë të shohim Ed dhe çdo mbështetës tjetër përsëri në Portman Road sezonin e ardhshëm” tha Richardson.

Marrëveshja e mëparshme e klubit me Magical Vegas rezultoi që disa tifozë të qytetit të reagonin me zemërim ndërsa kundërshtuan një marrëveshje me një firmë bastesh.

Kujtojmë se Sheeran nuk është ylli i parë i muzikës që sponsorizon klubin e tyre të preferuar të futbollit. /Lajmi.net/