M 5 dhjetor nis Big Brother Vip Kosova. Teksa prej 6 muajsh nga lajmrimi pr versionin kosovar t reality-show, ende vijojn prgatitjet e fundit, pr publikun shum gjra nuk jan zbuluar.

Deri m tani faqja zyrtare e Big Brother Vip Kosova ka dhn disa ndihma pr publikun, me detaje rreth konkurrentve, por pa zbuluar emrat e tyre.

Jonida Vokshi ka realizuar s fundmi nj bised virtuale me ndjeksit e saj dhe nga pyetjet q i drejtuan moderatores, t shumta ishin ato rreth BBVIPKosova.

Nj ndjeks e ka pyetur prezantuesen se n cilat dit t javs do t jepen nett live.

2 her n jav, kaq mund tju them– sht prgjigjur Jonida pa zbuluar asnj detaj m shum.

Sa banor do t jen n fillim apo 14 si gjithmon? Po gjat muajve do ket banor t rinj?– e pyeti nj tjetr ndrsa moderatorja sht prgjigjur: 14 si fillim, pastaj do t ket surpriza pa ndal.

Nj ndr emrat shum t komentuar pr t qen pjes e spektaklit t madh sht dhe Elvana Gjata.

Po merre Elvann n BBV me zor– shkroi dikush, ndrsa Vokshi iu prgjigj nprmjet nj videoje ku i tregon t hesht.

Mirpo ky reagim i Jonids i ka br ndjeksit t mendojn se mund t ekzistoj mundsia q kngtarja bashkohet spektaklit t shumpritur.