‘Era fryen në të mirë të Milanit’: Ylli i Premier League në San Siro!

‘era-fryen-ne-te-mire-te-milanit’:-ylli-i-premier-league-ne-san-siro!

Për skuadrën e Stefano Piolit ka ardhur një lajm shumë i mirë nga ishulli britanik.

Një objektiv i Rossonerëve që nuk u arrit që të transferohej gjatë merkatos verore tashmë duket të jetë i volitshëm në janar ose në verën e vitit 2022.

Bëhet fjalë për Hakim Ziyech i cili pritet që të nxirret në shitje nga skuadra e Chelseas e cila nuk po llogarit më në shërbimet e marokenit.

Ziyech nuk ka arritur asnjëherë që të tregojë formën e tij më të mirë nën drejtimin e teknikut Thomas Tuchel dhe siç raporton fichajes.net, kjo është arsyeja pse Blutë po diskutojnë idenë për shitjen e tij.

Nga ana tjetër Paolo Maldini e mirëpret një vendim të tillë të londinezëve pasi marokeni ishte njëri nga objektivët kryesorë të skuadrës së tij në merkaton verore.

Kontakti: [email protected]