Artisti Ermal Mamaqi, s fundmi ka publikuar dhe nj libr me titull N gar me veten, ku n nj intervist pr Ora News, Mamaqi foli rreth librit ku ndr t tjera tha:

Mamaqi:Libri quhet “N gar me veten” dhe sht n t gjitha librarit do t jet ktu n panairin e librit do dit un do t jem ktu do dit deri t dieln t shtunn dhe t dieln do t jem gjith ditn.

Ata q e blejn librin do t marrin autograf falas, kush blen 4 libra merr t 5-tin falas kush blen 10 libra ka nj puthje nga un ai q blen 20 libra ka nj drek nga un ai q blen 100 libra nuk e them dot n televizion sht dika e mrekullueshme e shklqyeshme e magjishme, por q nuk e themi dot m vjen keq, u shpreh ai.