Kanë përfunduar garat e sotme të vlefshme për raundin e tretë të FA Cup.

Pokeri i Liverpool ka mposhtur Shreësbury me golat e Gordon dhe Firmino si dhe një dygolësh nga Fabinho.

Fabinho’s pen pic.twitter.com/Bjm0CIMD72

— Mike W Art (@MW92_) January 9, 2022

💪🏻| Fabinho at the double today! pic.twitter.com/lLjZtjWIxo

— The Kopite (@_TheKopite) January 9, 2022

Tottenhami i Antonio Contes pati një përmbysje 3-1 ndaj Morecambe falë golave ​​të Ëinks, Lucas Moura dhe Kane.

West Ham fiton 2-0 ndaj Leeds me golat e Lanzini dhe Bowen kurse gjithçka e lehtë për Ëolves përballë Sheffield United me një tris…

Luton-Harrogate 4-0

Cardiff-Preston 1-1 (ai supplementari)

Charlton-Norwich 0-1

Liverpool-Shrewsbury 4-1

Stoke City-Leyton Orient 2-0

Tottenham-Morecambe 3-1

West Ham-Leeds 2-0

Wolverhampton-Sheffield United 3-0

Nottingham-Arsenal (ora 18.10)