Ronela Hajati me kngn Sekret u shpall fituesja e Festivalit t Kngs n RTSH, t ktij edicioni jubilar, ku ka marr t drejtn t prfaqsoj Shqiprin n Eurosong 2022.

Kngtarja e njohur ka br reagimin e par pas fitores n festivalin e kngs n RTSH. Ronela ka br reagimin e par n rrjetet sociale pas spektaklit ku sht shprehur e lumtur dhe pa fjal nga kjo fitore.

N postimin e saj n profilin n Instagram, kngtarja premton q knga e saj do t vij e ndryshuar dhe me nj video e performanc q do t mbahet mend.

Ronela Hajati do t prfaqsoj vendin ton n Eurovision Song q do zhvilloht n Torino, Itali n 2022.

Shihemi n Torino! @eurovision Faleminderit te gjithe atyre qe me kane mbeshtetur gjithe keto vite ! Ju dua me shpirt ?????? @rtshqiptar. Ju premtoj q do t bj nj riimprovizim, nj video dhe nj performanc q do t mbahet mend!

Nuk kam fjale ., shkruan Hajati.