Pronari i argjendarisë që u plagos në Prizren është i plagosur jo i vdekur siq raportuan disa media.

Rtv Besa ka raportuar për një tentim grabitje në Prizren ku mbetën të plagosur dy persona, babë e bir, pronarë të një argjendarie.

Sipas burimeve brenda urgjencës në Spitalin e Prizrenit, babai dhe djali është në jetë.