Formacionet zyrtare: Atalanta – Milan

formacionet-zyrtare:-atalanta-–-milan

Atalanta është nikoqire e Milanit në Gewiss Stadium në ndeshjen e javës së shtatë në Serie A.

Skuadra nikoqire numëron 11 pikë pas gjashtë javëve të para, nga tri fitore, dy barazime dhe një humbje.

Formacioni startues i Atalantas: Musso; Gjimshiti, Demiral, Palomino; Zappacosta, De Roon, Freuler, Maehle; Pessina; Malinovskyi, Duvan Zapata.

Formacioni startues i Milanit: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.

Kontakti: [email protected]