1 Maj 2022
16:18

Telesport

Everton ka kaluar ne avantazh ndaj Chelsea me ane te brazilianit Richarlison duke periftuar nga nje gafe e mbrojtesit te fundit qe praktikisht i ka falur topin dhe sulmuesi e ka pasur te lehte me pas. Skuadra e Evertonit luan sezonin sot duke qene se eshte ne garen per mbijetese.

Chelsea që domosdo duhet të bëjë diçka më shumë nëse dëshiron të fitojë tre pikët. Djemte e Tuchel janë tepër anonimë në performanen e tyre sot deri tani te pakten kurse vendasit luajne agresive dhe me nerv.

GOLI I RICHARLISON