Gili është njëra ndër këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar.

Ajo ka ditur si t’i rezistoj kohës, sepse çdo këngë e saj ende dëgjohet si ditën e parë.

Një këngë e mirë ska si të vdes, ajo do të dëgjohej edhe pas shumë vitesh.

Kjo ka ndodhur edhe me këngët e këngëtares, shkruan “Kosovarja”.

Gili nuk është edhe aq aktive në tregun muzikor siç ishte dikur por kjo nuk e ka ndaluar atë të mos jetë në qendër të vëmendjes.

Gili komentohet shumë, e sidomos kohëve të fundit pasi që ajo ka pësuar një ndryshim drastik.

Ajo ka humbur plotë 27 kilogramë, duke u kthyer në peshën e saj e dikurshme.

Gili po duket shumë bukur dhe tejet elegante. /Kosovarja/