13 Janar 2022
21:15

Denis Hakanaj

Ka zgjatur vetëm 24 minuta ndeshja e Xhakës kundër Liverpooli-t, e vlefshme për gjysmëfinalen e vajtjes në Carabao Cup.

Mesfushori zviceran, në tentativën për të ndalur topin, ka goditur Diogo Jota-n.

Arbitri  Oliver nuk ka patur asnjë dyshim dhe ka nxjerrë menjëherë kartonin e kuq.