Para pak minutash derisa u çua në këmbë, këngëtares kosovare, Fifit i ra të fikët, dhe menjëherë Arbana Osmani dha publicitet derisa gjendja të normalizohet.

Pas publicitetit Arbana ka bërë me dije se Fifi është në gjendje shëndetësore të mirë.

Në anën tjetër, moderatorja e Big Brother u shpreh se askush nuk është fajtor për këtë që ndodhi sonte me Fifin.