Nj vit pas momentit tensionues q patn bashk n ekran, Ilir Shaqiri dhe Alesia Bami nuk kan asgj prvese fjal t mira dhe vlersime sot pr njri-tjetrin.

Pr ata q nuk e mbajn mend, n qershor t 2021 balerini ishte i ftuar n Top Arena, ku u pyet nga Ed Manueshi se far krcimi do i shkonte Alesias. Pa hezitim, Iliri prmendi dirty-dancing gj q nuk u prit mir nga moderatorja e cilia tha: Ky dirty-dancing nuk ka lidhje me mua n fakt sepse kam mbaruar nj shkoll profesionale baleri dhe mund t krceja m mir dika neo-klasike se nj dirty-dancing.

T gjendur srish prball nj vit pas ksaj situate, Iliri dhe Alesia treguan se e gjitha ishte keqkuptim. Madje, Alesia u shpreh se Iliri sht lider, fjalpak dhe me karakter t fort.

Patm nj grricje t vogl, nuk u kuptuam shum mir me at dirty-dancing. Por, gjithka shkoi shum mir m pas. Pr Ilirin dua t them se ka natyr lideri, teksa e sheh dhe sht shum fjalpak dhe me karakter t fort. M plqejn shum njerzit fjalpak dhe vepra shum.– tha Alesia sot n E diell.