Klubi futbollistik FC Drita, ka nisur prgatitjet pr ndeshjen e radhs n Turqi. Ata zhvilluar dy seanca strvitore dhe nesr (e enjte) do t zhvillojn ndeshjen e par miqsore, me klubin Liptovsky Mikulas nga Superliga e Sllovakis.

E teksa n faqen zyrtare t klubit n Facebook u publikuan disa fotografi nga strvitjet, pamja e dy prej lojtarve mori vmendjen e tifozve. Prkatsisht lojtart Hamdi Namani dhe Almir Ajzeraj u vun n dukje me ndryshimin e tyre t ri n dukje, i cili kishte t bnte me ngjyrn e tyre t flokve.

Ata i kan lyer flokt e tyre n t bardha inspirim q duket se iu ka ardhur nga personazhi m i prfolur i momentit n mediashqiptare, kngtari Luiz Ejlli.

Ky i fundit hyri me flok t errta n shtpin e Big Brother VIP Albania, por gjat rrugs vendosi t ndryshonte dukjen e tij me ka edhe u komentua n mas t madhe nga publiku. E kt ndryshim t lojtarve t Drits nuk kaluan pa e vn re edhe tifozt, shum prej t cilve i kan ngacmuar dyshen n hapsirn pr komente, duke shkruar se dukja e tyre sht frymzuar nga ajo e Luizit.

FOTO: