N nj televotim q sht hapur ditn e sotme n Prime, banori/ja m pak e preferuar e publikut u tha se do t dilte nga Big Brother VIP Kosova.

Me kt rast, Ganimete Abazi Ganja ishte banorja m pak e votuar dhe q do t linte shtpin m t famshme n Kosov.

Ajo hoqi dor prfundimisht nga mimi i madh prej 200 mij eurosh, ndonse qndroi pak brenda.

Sidoqoft, Ganja ka qen m pasive n loj dhe nuk sht se ishte prfshir shum n debate.

Krahas ksaj, banori/ja m e preferuar e publikut u zgjodh kngtarja e njohur, Gresa, e cila hyri n shtpi n t njjtn dit me Ganen.

Sot n natn Prime n BBVK hyri aktori i njohur nga Stupcat, Vedat Bajrami.

Ai premtoi se do ti dhuroj shum shtpis dhe se do t sjell harmoni ndrmjet banorve. / /