Dje gjat prime-t t Big Brother VIP2, Efi Dhedhes dhe Olta Gixhari nuk pranuan q t bnin sfidn e javs. Dy banoret ran bashk si ift pr tu kujdesur pr bebin.

Teksa Arbana Osmani u mundua n t gjitha mnyrat q ato t dyja ti krkonin falje njra-tjetrs dhe t bnin bashk provn, ajo gjeti nj tjetr alternativ.

Moderatorja e dashur pr publikun i tha Olts dhe Efit q do t hanin nj dark bashk dhe t dyja pranuan.

E kjo gj ndodhi mbrmjen e sotme, ku dy banort kan nisur sqarimet me njra-tjetrn.

Pjes nga biseda mes tyre:

Efi: Dje t kam shar

Olta: E ke br edhe her tjera. M ke thn mashtruese

Efi: sht nj fakt q e ke br

Olta: Nuk sht e bukur. Un thash do ta l, aq shum ta lash po shkove deri n pikn, n prkufizimin qesharak un nuk merrem me ty se t kam frik. Thash me kt njeri nuk po merrem vesh, kur t qetsohet Luizi dhe ti. Fryrjen tnde ndaj meje e kam marr ndrhyrje e fort nga Luizi.

Efi: Nuk sht e domosdoshme ti afroj njerzit afr meje q t kuptoj ca gjra. Q n fillim kam par qe je nj njeri q ke lajka, mnyrn se si m je afruar.

Un u nisa nga disa gjra personi q iku the q ta ka shtyr, e nuk t kishte shtyr. Pjesa e Gentit, lvizjet q nuk i pash kurr, dhe e futa edhe kt n xhep. Pika kulminante ka qen Kejvina. N debatin q ishim jasht, t pash prgjigjen q i bre Luizit, pash dhe t tjer, q donin prgjigje

Nuk t lndoi realisht situata, por t interesoi t merrje prgjigjen tnde. Mu duke nj njeri q nuk mendon pr tjetr, por vetm t marr prgjigjet e veta

Olta: Ishe fryr ndrkoh

Efi: Jo, realisht jo. N at pik filloi q un i thosha vees kam t drejt. Jasht pash nj Kejvin q ofendonte Luizin dhe ti thosh sa bukur po flet kjo goc.