Robin Krasniqi, e humbi ndeshjen për titullin e botës në kategorinë gjysmë të rëndë IBO kundër boksierit gjerman Dominic Boesel.

Në bazë të 12 raundeve nuk pati fitues me nokaut dhe gjyqtarët me vendim të ndarë vendosën për fitoren e Boesel, shkruan “Kosovarja”.

Robin e daklaroi se i është vjedhur fitorja duke thënë se bëri gjthqka dhe nuk ka humbur.

Fitoren e tij e priste një Kosovë e Shqipëri e tërë e të cilët po ashtu e quajtën të vjedhur fitoren.

Në mesin e reagimeve të shumta është edhe këngëtarja Leonora Jakupi.

Diva e estradës në përkrahje të Krasniqit ka publikuar një InstaStory nga ndjekja e ndeshjes në TV ku në mbishkrimin e saj i ka bërë të ditur se Robin është kampioni jonë edhe pse u shpall humbës në këtë ndeshje.