Kanye West e hoqi nga lista e miqve Kim Kardashian dhe motrat e saj në Twitter pasi doli në publik me romancën e tij të re me Irina Shayk, shkruan Daily Mail.

Muzikanti, 44 vjeç, nuk ndjek më Kim, 40, Kourtney, 42 ose Khloé, 36, pasi familja të gjithë e uruan atë ditëlindjen në rrjetet sociale në fillim të kësaj jave, ndërsa ai po festonte ditën me modelen, 35, në Francë, transmeton lajmi.net.

Kanye nuk ka postuar në Twitterin e tij që nga nëntori, por tifozët me sytë e shqiponjës vunë re tashmë ai nuk po ndiqte familjen Kardashian.

Më 8 qershor, Kim postoi një foto të saj, Kanye dhe tre fëmijëve të tyre, duke shkruar, ‘Happy Birthday Love U for Life’. Kanye ende ndjek Kim në Instagram, me të qenit personi i vetëm që ndjek.

Khloé gjithashtu postoi një foto të saj me ish-çiftin në ditëlindjen e tij, me mbishkrimin, “Urime ditëlindjen vëllait tim për jetën !!! Keni ditëlindjen më të mirë Ju! Duke ju dërguar dashuri dhe bekime të pafundme!!”./Lajmi.net/