Kaos te Barcelona: Ylli i Katalansve transferohet te Interi me kosto zero

kaos-te-barcelona:-ylli-i-katalansve-transferohet-te-interi-me-kosto-zero

Barcelona në krizë, ylli i Blaugranëve transferohet në Serie A.

Që nga largimi i Lionel Messit, Barcelona ka rënë në një krizë të madhe.

Për shkak të problemeve financiare, Barcelona nuk ka arritur të bëjë përforcimet e duhura në merkato dhe Blaugranët janë në krizë rezultatesh.

Mundo Deportivo, raporton se pikërisht për shkak të situatës së krijuar në klub, Sergi Roberto ka refuzuar rinovimin e kontratës dhe në fund të sezonit do të largohet nga Camp Nou.

Nga kjo situatë kërkon të përfitojë, Interi, shkruan Mundo Deportivo. Marotta është specialist i përforcimeve me parametra zero dhe në janar pritet të arrihet marrëveshja.

Neroaxurët e shohin Roberton si një përforcim ideal, pasiqë mund të luaj në disa pozita.

Kontakti: [email protected]