Capital T, Anxhela Peristeri dhe Mandi publikuan dje, 30 korrik kngn e tyre m t re me titull Habibi, nj kng ritmike, verore me elemente tallavaje.

Mesa duket publiku shqiptar e ka mirpritur projektin e tre kngtarve, i cili deri m tani ka marr 2,494,223 klikime ne Youtube.

Teksti i kngs sht shkruar nga Anxhela Peristeri dhe Capital T, drsa pr muzikn sht prkujdesur Irkenc Hyka.

Ndrkaq, videoklipi i kngs sht realizuar Max Production.