Lyrical Son është reperi i njohur kosovar, i cili nuk ndalet prej vitesh së qeni shumë aktiv në industrinë e muzikës.

Siç dihet, reperi pos në muzikë, është mjaftë i dedikuar edhe në jetën private, ndaj gruas dhe të bijave.

Vajza e tij Eva sot ka mbushir gjashtë vjeç, për çka edhe i është organizuar ditëlindje shumë e bukur, shkruan “Kosovarja”.

Rep artisti si gjithmonë e edhe në ëktë rast ka qenë shumë pranë familjes së tij dhe të bijes Eves, që është pika e dobët e këngëtarit.